“Spider-man 2” – kolejna odsłona przygód superbohatera

Fani komiksów, a także wielbiciele filmów znają uniwersum Marvela. „Niesamowity Spider-Man 2” miał premierę w kinach w USA 2 maja 2014. Wyprodukowany przez Columbia Pictures i Marvel Entertainment film pojawił się szybko po pierwszej części przygód człowieka pająka.

tv photo

Fabuła filmu “Spider-Mana 2”

Peter spóźnia się na studia, pomagając policji jako Spider-Man w powstrzymaniu przestępcy jeżdżącego furgonetką. Na szczęście udaje mu się w samą porę, a ciocia May (Sally Field: Dwa tygodnie 2006, Lincoln 2012 ) z dumą obserwuje, jak otrzymuje swój certyfikat. Na pozór Peter/Spider-Man wydaje się być jego zwykłym chłopakiem, który nieco przypomina nerda i ma zwykłe codzienne zmartwienia i kłopoty. W rzeczywistości autorzy pokazują nam Supermana jako nastolatka poszukującego swoich źródeł, rodziców i korzeni. Pomimo obietnic jakie Superman złożył ojcu Gwen, że zostawi Gwen z dala od działań Spider-Mana, Peter nie może pozwolić odejść Gwen. Oprócz problemów wewnętrznych, które obejmują badanie śmierci ojca Richarda (Campbell Scott: Roger Dodger 2002, Egzorcyzm Emily Rose 2005 ) i jego matki Mary Parker (Embeth Davidtz: Armia ciemności 1992 , Lista Schindlera 1993 ), Peter musi poradzić sobie z ponownym pojawieniem się swojego starego przyjaciela Harry’ego Osbourne’a (Dane DeHaan:- Chronicle 2012, Lawless 2012), którego enigmatyczna przeszłość wydaje się niszczyć jego własną przyszłość, mimo że odziedziczył udział ojca w Oscorp.

Super złoczyńcy w filmie “Spider-Man 2”

Spider-Man 2” to klasyczny film o superbohaterach. Nie musimy domyślać się, kto jest dobrym a kto złym charakterem. Peter/Spider-Man musi również poradzić sobie z pojawieniem się nowego superzłoczyńcy Electro, który sieje spustoszenie w Nowym Jorku. Ten został fenomenalnie zagrany przez Jamiego Foxa ( Ray 2004, Django Unchained 2012). Życie Petera wydaje się jednym wielkim bałaganem, a jednocześnie musi on uratować Miasto i powstrzymać Electro przed zemstą. Kawałek po kawałku Peter rozwikłuję łamigłówkę dotyczącą zaangażowania swojego ojca w Oscorp, jednocześnie układając skomplikowaną relację z Gwen. Gdy wszystko zaczyna się układać, pojawia się kolejny superzłoczyńca z przeszłości. Nietrudno zauważyć, że fabuła drugiej części przygód Spider Mana jest bardziej skomplikowana, wielowątkowa i zaskakująca. Być może powodem „poważniejszego” podejścia Sony do nowych przygód człowieka pająka jest fakt, że pierwsza część była kręcona niejako z obowiązku wynikającego z praw autorskich. Do realizacji drugiej części autorzy podeszli z pełną powagą i zaangażowaniem, co widać – dosłownie w każdej minucie filmu.

You might also like

Loading...