Co to jest telewizja internetowa?

Wraz z rozwojem technologii pojawiają się nowe możliwości oglądania programów czy filmów. Jednym ze sposobów jest właśnie telewizja internetowa.

telewizor photo

Jak to działa?

Chcesz oglądać filmy za darmo? Może chciałbyś mieć dostęp do wielu kanałów telewizyjnych bez konieczności płacenia wysokiego abonamentu? To wszystko właśnie zapewnia telewizja internetowa. Ta nie ogranicza się do kanałów regionalnych i federalnych. Lista jest poszerzona o wąskie, informacyjne, rozrywkowe pakiety. Przed podłączeniem sprawdź, czego potrzebujesz, aby oglądać telewizję i filmy za darmo online przez Internet. Będziesz potrzebował szybkiego połączenia z siecią (od 10 Mb / s). W przeciwnym razie mogą wystąpić zakłócenia podczas nadawania. Oglądanie odbywa się albo ze Smart TV, albo z prostego telewizora z podłączeniem dekodera z obsługą IPTV. Możesz rozpocząć transmisję z tabletu, komputera lub smartfona. Strumień jest przesyłany do dowolnego urządzenia bez zmiany liczby kanałów. Telewizja internetowa wygrywa według wielu kryteriów. Nie trzeba kupować drogiej anteny, odbiornika, płacić za prace instalacyjne. Możesz oglądać transmisje z dowolnego urządzenia.

Istnieje też telewizja interaktywna która łączy wszystkie zalety kanałów cyfrowych i Internetu. Instalacja wymaga specjalnego dekodera, podłączonego do telewizora lub modelu z obsługą i szybkiego połączenia z Internetem. Ten rodzaj telewizji zapewnia nie tylko możliwość oglądania standardowych kanałów telewizyjnych w wysokiej jakości, ale także wszystkie funkcje internetowe – oglądanie programów telewizyjnych / filmów online ze strony, gier i aplikacji. Ten ostatni wymaga nowoczesnego telewizora. Jakość obrazu jest różna – możesz oglądać nie tylko programy o rozdzielczości HD, ale także 3D, Ultra HD.

Korzyści z telewizji internetowej

Ten sposób oglądania filmów i programów telewizyjnych ma wiele zalet. To przede wszystkim:

  • ogromny wybór kanałów w doskonałej jakości;
  • zawieszenie nadawania w dowolnym momencie z późniejszym wznowieniem;
  • zapisywanie w tle kilku przepływów jednocześnie;

To także nieograniczona możliwość wyboru treści do odtwarzania – listy programów są znacznie szersze, a ponadto istnieje możliwość zamówienia dodatkowych oraz pełna integracja z sieciami społecznościowymi i możliwość grania w gry online. Bardzo dużym plusem jest fakt, że wszystkie te programy czy filmy możesz oglądać na dowolnym urządzeniu. Może to być komputer, laptop, a także telewizor lub zwyczajny smartfon. Dzięki temu twoja telewizja jest w praktyce mobilna. Możesz ją zabrać ze sobą na wakacje czy do biura. Oglądać kiedy chcesz i gdzie chcesz. Potrzebujesz jedynie podłączenia do internetu. 

Tak więc, jeśli Twój dostawca jest w stanie zapewnić wysokiej jakości Internet, telewizja internetowa oferuje wspaniałe możliwości oglądania ulubionych programów za umiarkowaną opłatą lub za darmo. Podczas oglądania nie ma żadnych ograniczeń – sam decydujesz o ilości treści, a jeśli kupisz model ze wbudowanym odbiornikiem IPTV i złączem Ethernet lub Wi-Fi – nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu.

You might also like

Loading...