Film „Alfa” – główne wątki

W 2018 roku na ekrany polskich kin wszedł film „Alfa”, który od początku był przedstawiany jako niezwykła opowieść o przyjaźni pomiędzy człowiekiem a dzikim zwierzęciem. Nie dziwi zatem fakt, iż niemal od razu wzbudził spore zainteresowanie widzów w różnych przedziałach wiekowych. Stało się tak dlatego, iż tak opowiedziana historia nie ma ograniczeń wiekowych – spodoba się każdemu bez względu na PESEL. Głównym motorem napędowym filmu są przedstawione w nim wątki, które czynią z „Alfy” niebanalny i bardzo wzruszający obraz. O czym opowiada film? Oto jego główne motywy.

tablet photo

Niezwykła relacja pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem

Wiodącym motywem „Alfy” jest nawiązująca i rozwijająca się relacja pomiędzy chłopcem o imieniu Kedo i wilkiem. Syn przywódcy plemienia żyjącego w czasach przed lodowcowych zostaje ranny podczas polowania i uznany przez swoich rodaków za zmarłego. Zostaje sam na nieprzyjaznej i niebezpiecznej ziemi, a jedyne co czuje to rozpacz i przerażenie. Jednak nie poddaje się i postanawia wrócić do domu. Wtedy na jego drodze staje ranny wilk, który został opuszczony przez swoje stado. Dzikie zwierzę jest agresywne, drapieżne i bardzo niebezpieczne. A mimo to Keda się nie poddaje i postanawia go oswoić. Jednak jest to oswajanie na swój sposób – nie poprzez zabawę i uleganie, ale poprzez podporządkowanie. Początkowo relacja jest naznaczona wrogością, nieufnością i po części agresją. Jednak z czasem ulega przemianie – od niejako wymuszonego przez sytuację kompromisu, poprzez szacunek i przywiązanie, aż wreszcie po prawdziwą przyjaźń. Dwaj skazani na siebie bohaterowie przemierzają nieprzyjazne ziemię i nawiązują piękną i emocjonalną więź. W takim rozumieniu „Alfa” to film drogi, podczas której bohaterowie się poznają, przeżywają przygody i poznają smak prawdziwej przyjaźni. Scenarzyści „Alfy” stworzyli wzruszającą opowieść, która spodoba się nie tylko młodym widzom.

Przemiana głównego bohatera

Film „Alfa” to nie tylko opowieść o przyjaźni pomiędzy młodym chłopcem i dzikim wilkiem. To także opowieść o przemianie głównego bohatera. Syna dowódcy plemienia poznajemy w momencie, gdy jest on jeszcze chłopcem – zaradnym i wychowywanym do życia w trudnych warunkach, ale jednak tylko chłopcem. Ta natura dziecka uwidacznia się w momencie, gdy Kedo zostaje ranny i pozostawiony przez pobratymców na niemal pewną śmierć. Młody chłopak nie ma w sobie nic z superbohatera, a jedyne co czuje w tamtym momencie, to rozpacz, smutek i strach. Jednak nie poddaje się i postanawia wrócić do domu. A trudne i ciężkie przeżycia czynią z niego mężczyznę. Kedo dorasta w błyskawicznym tempie – mężnieje, nabiera doświadczenia i uczy się przetrwania w trudnych warunkach. W ten oto sposób poznajemy jego przemianę od dziecka do mężczyzny, który musi sobie radzić w różnych sytuacjach. Cała trudna droga udowadnia, iż Kedo zasługuje na miano bohatera.

Film „Alfa” to ciekawa i wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni. To także historia zmieniającej się relacji i przemiany głównego bohatera. Warto ją obejrzeć – zwłaszcza iż film jest dostępny w legalnej telewizji internetowej.

You might also like

Loading...