Zalety telewizji online

Telewizja internetowa to model dostarczania usług, w którym całkowicie zerwano z zależnością odbiorcy od nadawcy. W OTT to klient decyduje, gdzie darmowe filmy online będzie oglądać i przede wszystkim, kiedy chce je zobaczyć.  

Czym jest OTT?

Telewizja OTT obsługuje funkcje LiveTV (transmisja na żywo) i VOD (Video on Demand), co pozwala na wybór filmów i programów odpowiednio z katalogu i archiwum. Zazwyczaj dostępny serwis obejmuje najpopularniejsze kanały telewizyjne, a także tysiące filmów i seriali. Biblioteka wideo usługi jest również regularnie aktualizowana. OTT (Over the Top) to technologia dostarczająca treści multimedialne w czasie rzeczywistym przez sieci dostawców. Jeśli IPTV transmituje wideo przez sieć kontrolowaną przez dostawcę, to OTT przesyła sygnał przez niezarządzaną sieć internetową bezpośrednio z agregatora treści za pośrednictwem protokołu http.

Korzyści, jakie otrzymuje użytkownik OTT, to możliwość ciągłego przeglądania, dostęp do treści z dowolnego miejsca na świecie z połączeniem internetowym oraz brak kontroli dostawcy Internetu. Właściciele praw autorskich do treści również korzystają z możliwości ochrony swoich produktów i zarabiania na oglądaniu, gwarantując dostęp do niektórych urządzeń (np. Dekoderów). Kontrola dostępu jest prowadzona przez system zarządzania treścią i szyfrowania. Ponadto właściciele treści mają możliwość poszerzenia grona odbiorców, ponieważ technologia OTT nie jest powiązana z określonymi dostawcami.

Korzyści z OTT

Dużą zaletą jest wideo na żądanie. Dostarczanie treści wideo na zamówienie konkretnego abonenta. Pozwala nam to oglądać darmowe filmy gnilne. Funkcja przesunięcia w czasie podczas oglądania wideo to możliwość nagrywania do późniejszego oglądania. Technologia OTT nie jest powiązana z konkretnym dostawcą, dlatego jest dostępna w dowolnym miejscu na świecie, w którym jest Internet. To wysoka jakość treści, możliwość dostosowania się do szybkości kanału internetowego. Duży wybór usług interaktywnych. Możliwość oglądania filmów na urządzeniach mobilnych.

Obecnie OTT uważa się za obiecujący format dostarczania treści i powiązanych usług dla konsumentów. W porównaniu z telewizją kablową lub satelitarną OTT i IPTV mają tylko jedną wadę: przy użyciu tych technologii filmy można oglądać tylko na komputerach PC lub smartfonach. Jednak tę wadę można łatwo naprawić, kupując dekoder, który dostosowuje strumień wideo do oglądania na ekranie telewizora.

You might also like

Loading...